Menu

Martina Beránková
Vztahy mě baví...  A Vás?

DÍTĚ JAKO ZRCADLO

DÍTĚ JAKO ZRCADLO

Mají vaše děti problémy?

Máte problémy s dětmi?

Cyklus večerních seminářů vám ukáže jak příčiny, tak řešení vašich problémů i problémů vašich dětí.

 

Naučím vás jednoduché techniky, které zlepší kvalitu vašeho života, kvalitu vašich vztahů a vaši schopnost být svým dětem laskavým a moudrým vychovatelem, u kterého najdou vždy bezpečí.

Naše děti nám odzrcadlují naše nevyřešená témata. Pokud vás něco na dítěti rozčiluje, pokud něco přitahuje vaši pozornost, pokud je vaše dítě v nějaké oblasti nejisté, nedaří se mu nebo naopak snadno přechází do odporu nebo agrese, zřejmě dané téma v nějaké podobě rezonuje s vámi, případně s někým z vašich předků.

Na semináři budeme zkoumat kořeny témat, které se odzrcadlují ve vašem nebo dětském neproduktivním chování a hledat řešení pro vaši současnou životní situaci.

Semináře jsou aktivní, zážitkové a výsledky jsou někdy až ohromující.

Při práci budeme využívat různé uvolňovací techniky. Naším cílem je rozšiřování vědomí a schopnost žít naplno a vědomě v přítomnosti. To je to, co od nás naše děti vyžadují. Svým chováním nás upozorňují, že jsme se ztratili. Budeme rozvíjet schopnost orientovat se ve svých hlubokých pocitech. Naučím vás, jak se svými pocity pracovat a využívat je jako neomylný navigační systém vedoucí k naplnění vašich tužeb a přání.

Být fyzicky přítomen ještě neznamená skutečnou přítomnost. Naše tělo může být s dítětem, ale naše mysl odplouvá k pracovním povinnostem, k nevyřešený vztahům, k finančním starostem…

Dítě po nás chce, abychom byli skutečně přítomní. Celou svojí bytostí. Pokud se nám to daří, komunikace mezi námi a dítětem perfektně funguje. Dítě nemá problémy s našimi požadavky a my nemáme problém respektovat požadavky dítěte. Pokud přítomní nejsme, dítě okamžitě začne reagovat a ze všech sil nás vrací zpět. Používá při tom taktiky, které jemu ani nám nebývají příjemné. Jakmile porozumíte sami sobě, svým pocitům, přáním a tužbám, porozumíte přáním a tužbám vašich dětí. Jakmile se naučíte svoje přání a tužby vyjadřovat a naplňovat, naučíte to i svoje děti. Komunikace mezi vámi a dětmi bude laskavá a smysluplná.

Pokud budete mít odvahu a ochotu trénovat, budete mít výsledky. Je to dovednost jako každá jiná. Zlepšíte komunikaci nejen se svými dětmi, ale také se svými rodiči, partnery a ostatními lidmi. Vaše dítě však je tou největší motivací :).

Úžasné je, že všechna naše témata mají řešení. 

Lektor: Martina Beránková

Přihlášky a informace: http://www.vztahymebavi.cz/clen/clen-1/

Kurz je momentálně uzavřen. Nová možnost přihlášení v srpnu 2020.

Témata:

Hierarchie mezi rodiči

Hierarchie mezi rodiči a dětmi (kdy se dítě cítí bezpečně)

Kořeny potíží s výchovou dětí

Emoční tělo dítěte aneb proč vaše dítě pláče (někdy bezdůvodně)

Dítě a televize

Místo konání: MŠ Montessori kampus, Husova 18, České Budějovice

 


Články a zajímavosti

Další články